pátek 7. srpna 2015

Všechno je jednou poprvé | Iva Lecká


Podtitul: aneb ještě jsem se nezbláznila
Počet stran: 144
Nakladatelství: Šulc-Švarc
Rok vydání: 2012
Autorka obálky a ilustrací: Veronika Padilla
Vazba knihy: vázaná
______________________________________________________
Anotace:
Po své úspěšné knize Deník šílené matky si Iva Lecká myslela, že už bude mít klid, že strašné a šílené události se jí budou vyhýbat aspoň deset let. Omyl. Od chvíle, kdy se vdala a stará se o syna Tobiáše a manžela, neustále prchá před pohromami. S rafinovanou ženskou nadsázkou to vylíčila ve své nové knize a celkem upřímně přiznává, že všechno, co ji v životě potkalo poprvé, stálo za to.V životě se nám stávají různé věci, a vše se jednou musí stát poprvé. Ve Všechno je jednou poprvé nám Iva Lecká umožňuje nahlédnout do jejích vzpomínek na situace, které zažívá, a teď vás "překvapím", POPRVÉ! Její druhá kniha je soubor jejích prvních zážitků u který se čtenář nejen zasměje, ale vzpomene si i na své zážitky. Já osobně jsem moc mladá na to, abych to mohla srovnávat, ale i tak jsem našla pár situací, kdy bych se zachovala podobně. Kdybych měla uvést příklad-Chata. Je to předposlední kapitola, kde nám Iva popisuje to, jak si chatu koupili, jak ji opravovali a jak se jí také zbavili. Po těchto historkách mě tak nějak opustila moje fantasie mít svou vlastní chatu.


Za celou knihu asi nejvíce poznáme Ivu samotnou, jejího syna Tobiáše, který mě na straně 91 nemožně rozesmál, jejího manžela, jehož jméno jsem v knize nepostřehla, a tchyni, matku jejího manžela.

Není to přímo ten typ knih, který bych četla pořád a neustále, ale bylo hezké si to přečíst. Nenajdete tam téměř žádnou přímou řeč. Jen vyprávění jednotlivých příběhů, která jsou napsaná velmi čtivě a zábavně.
Knihu bych doporučila všem, co hledají oddechové čtení, protože u ní člověk doopravdy vypne.

Hodnocení jsem zvažovala docela dlouho a jsem si jistá, že jiná možnost není. Kniha je totiž opravdu výborná.

Naprosto s klidným srdcem jí uděluji....

*****


Adéla


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Šulc-Švarc. 
Knihu si můžete zakoupit zde.

0 komentářů:

Okomentovat

Doufáme,že se vám příspěvek líbil. Co kdybyste nám na něj nechali názor v komentářích?

Všechny texty (mimo anotace a citace) jsou výtvory mé osoby. Template created by Lasantha Bandara. Používá technologii služby Blogger.

Pravidelní čtenáři